Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Nie może być tak, że my godzimy się na bredzenie debila!" (polski polityk)

„Grałem z nimi i są rewelacyjni! Na żywo petarda i wulkan energii!” (Pablopavo)
"To, co oni grają i śpiewają jest dla mnie dużo głębsze i więcej warte od tego, co robią gwiazdy lansowane przez wielkie koncerny płytowe. Dla nich muzyka jest wyłącznie towarem do sprzedania. Na Górze to coś więcej niż towar. To prawdziwy underground." (Litza - Luxtorpeda)

Aktualności: http://www.facebook.com/NaGorze

1% - zakładka PUBLIKACJE

Info o zespole:
Grupa Na Górze bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami.

Ale... To nie jest zespół stworzony dla terapii - chyba, że mówimy o terapii dla publiczności.

W skład grupy Na Górze wchodzą m.in. osoby, które przez wyrozumiałe społeczeństwo są uznawane za niepełnosprawne. Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez powierzchowne społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki, dystansując się od nich. Twierdzą, że są ekipą półsprawną :-)

Co gra Na Górze? Niektórzy określają to jako free rock, inni jako punk and roll, a jeszcze inni jako neo punk. Natomiast samemu zespołowi najbardziej podoba się bezpretensjonalność określeń Jarka Szubrychta (Polityka, Gazeta Magnetofonowa) - ogniskowy punk i Jacka Świądera (Gazeta Wyborcza) - piosenkowy punk.

Najmocniejszą stroną Na Górze są koncerty, na których ujawnia się ekspresja, żywiołowość jego członków. Z ważniejszych występów warto wymienić koncert w Pradze na festiwalu poświęconym respektowaniu praw człowieka na świecie (dochód przeznaczony na pomoc dzieciom w Czeczenii oraz uchodźcom z różnych państw), a także koncert na Marszu Równości w Poznaniu (demonstracji przeciwko dyskryminacji ze względu na rasę, wyznanie, płeć, ubóstwo, niepełnosprawność, organizowanej przez Skłot Rozbrat).

W 2016 grupa Na Górze otrzymała na okres roku Złotego Gołębia. Jest to przechodnia statuetka Organizacji Narodów Zjednoczonych, stworzona w 60. rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela. Otrzymują ją osoby, organizacje, grupy które poprzez swoją działalność zwracają publiczną uwagę na podstawowe prawa godności i szacunku dla każdego człowieka.

Grupa powstała w 1994 roku (w 2008. dwóch muzyków przeszło z niej do zespołu Strachy Na Lachy). Działa niezależnie, ma swoją bazę w Pile, w woj. wielkopolskim. Grała m.in. z zespołami Hey, Kult, Armia, VooVoo… Na jej płytach słychać m.in. Budynia (Pogodno), Macieja Cieślaka (Ścianka), Alka Koreckiego (Tilt), Dawida Portasza (Jafia), Jacka Kleyffa, Czesława Mozila.

Zespół wydaje płyty sam, niezależnie, dzięki społecznościowym finansowaniom.

 

KONTAKT:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 604 374 108


Płyty:

 • Kolorowomowa (1997) – kaseta wydana niezależnie przez grupę Na Górze;
 • Rre generacja (2001) – płyta wydana przez Roberta Lizę Friedricha;
 • Satysfakcja (2003) – płyta wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki dofinansowaniu z funduszy Programu Młodzież);
 • Samotność (2014) – płyta wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki społecznościowemu finansowaniu poprzez serwis Wspieramkulture.pl);
 • Nie ma dwóch światów (2015) - 6 utworów do fragm. wierszy Jana Twardowskiego - płyta wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury i Samorządu Województwa Wielkopolskiego);
 • Mieszanka wybuchowa (2016) - płyta wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki środkom własnym i społecznościowemu finansowaniu);
 • Szczerość (2018) - płyta wydana niezależnie przez grupę Na Górze (dzięki środkom własnym i społecznościowemu finansowaniu).

Skład:

 • Adam Kwiatkowski - wokal
 • Krzysztof Nowicki - klawisze
 • Wojciech Retz - gitara, wokal
 • Robert Wasiak - perkusja
 • Jacek Wiczyński - bas