Nasz film animowany

Film „Co to jest?” został stworzony przez grupę osób niepełnosprawnych: (22osoby) oraz instruktorów (3osoby). Najpierw uczestnicy projektu fotografowali siebie nawzajem, później każdy tworzył scenerię do części filmu, w której występował, by wreszcie animować całość.

 

 

 

 

NASZ FILM ANIMOWANY We wrześniu 2009 film "Co to jest?" uzyskał pierwszą nagrodę "Motyl 2009" w kategorii filmu amatorskiego na VI Europejskiego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" w Koszalinie (za kreatywność, cierpliwość i trud włożony w realizację animacji).

 

 Wszystkie zdjęcia, które złożyły się na całość filmu były robione - klatka po klatce - aparatem cyfrowym. Ostatecznie, film stał się teledyskiem do utworu „Co to jest?” grupy „Na Górze” (w skład zespołu wchodzą również osoby niepełnosprawne). Pomysłem wyjściowym tematu filmu były marzenia uczestników przedsięwzięcia. Okazało się, że są to proste marzenia, ale czasami niedostępne dla osób niepełnosprawnych, np. lot samolotem, bycie kierowcą rajdowym, koszykarzem, płetwonurkiem – zatem dzięki temu filmowi każdy mógł chociaż przez chwilę być tym kim chciał.